Õppida, ôppida, ôppida
Kolmas ülikool, kolmas ôpetamisstiil. Sisuliselt saab nii, et käid ainult mai alguses eksamitel ja ülejäänud aja vaatad mis teed. Reaalselt on kohalikud harjunud ise väga kôvasti tööd tegema - loengute vaheajal läbi kohvikute ja istumissaalide käies on need alati ôppivaid inimesi täis.
3 semestrit, igaüks kaheksa nädalat. Semestrite vahel 6 nädalat aega.
Kontrolltöid ei ole. Praktikume ei ole. Kodutöid ei ole.
Iga paari nädala tagant on supervision, kus saad vanema inimesega 1-1 (vôi 2-1) tund aega asju arutada. Mul oli täna esimene. Môned lektorid annavad kordamisküsimusi, kuid mitte kôik.
Loenguid peavad:
Introduction to Bioscience - eestlanna mees, humorist. Tänane tipphetk (rääkides bakterite genoomist ja jôudes paljunemiseni) rasestumisvastaste vahendite valdkonnast, kuna ta ise käis katoliku koolis, kus vôeti seisukohaks 'kui ei räägi, pole ka probleeme':
One bacteria to the other:
-'Shall we?'
-'Dunno - I don't have birth control'
-'Come on, use the rhythm method'
-'What's that?'
-'Just listen to music while doing it'
Kurb on see, et tänu sarnasele suhtumisele on paljudes katoliku peredes teinekord tôsised positiivse iibe probleemid.
Artificial Intelligence 2 - Frank Zappa teisik (ja selleks, et seda meenutada, kannab eranditult Frank Zappa pildiga T-särki ja tuletab seda iga loeng meelde), räägib mitte liiga pônevatel teemadel. Sôrmused on pealuukujuga ja talle meeldib uriseda.
Computer Systems Modelling - vaikne mees, kes Briti Telekomi vôrku aitas üles sättida, seletab palju elementaarset tôenäosust selleks, et süsteemide esitusele piiranguid panna. Kui lähedal istuda, siis iga lause lôppu pobiseb igaks juhuks kas 'okay' vôi 'all right'.
Mathematical Biology - hiljuti suure artikliga maha saanud skandinaavlane, kes viimane loeng sättis 5 korda vaatamiseks slaidi infoga 1) tema nimi 2) ajakirja Nature esileht. Räägib uskumatult kiiresti ja katab nii palju materjali, et pooled inimesed on ainest loobunud. Peale esimest supervisionite ringi tuli täna loengusse ja teatas, et vastavalt üldsuse arvamusele on aine liiga raske, sest isegi juhendajad ei saa asjast aru. Mis tôstis natuke kôrvust, sest hoolimata teinekord sügavasse öhe läinud ôpisessioonidest sain ikka kolmveerand ülesannetest tehtud, mis on parem kui kohalikud magistrantidest vesipead.
Computer & Network Systems - koomiksifänn, kes alustab iga oma loengut digimoni venna tiitritega - kui muusika käib, tuleb kiirustada. Peale tema judolembusest teadasaamist hakkasid inimesed veel kiiremini loengusse jôudma.
Signals & Systems - latiino, kes seisab projektori ees samal ajal kui sinna kirjutab ja siis kustutab kohe kôik ära.
Igav ei hakka ja ise peaks rohkem pingutama. Aga peaasi, et nalja saab ja et maailmas on rahu.